Materiál

Většina našich hřebů je vyrobena z kalené oceli. Vyberte si ocelové, pokud potřebujete dlouhou výdrž, budete s nimi běhat v přírodě, nebo dokonce na asfaltu či betonu (hasiči). Naproti tomu keramické (hliníkové) hřeby jsou extrémně lehké, ale rychle se ničí kdekoliv jinde, než na umělé dráze (tartan, polytan).

Používané závity

Hřeby jsou univerzální do všech typů treter - výrobci bot používají jednotný typ závitu. Zatím jsme se nesetkali s atletickými tretrami, do kterých by naše hřeby nešly našroubovat. Nejčastější jsou tyto značky bot:

  • Adidas
  • Asics
  • Brooks
  • DoWin
  • LA Sport
  • Mizuno
  • New Balance
  • Nike
  • Puma
  • Saucony

Typy hřebů do volné přírody, na škvárové dráhy a požární útok

Pyramidové - máme v nabídce

Mají tvar jehlanu, špičku trochu tupou. Jsou ideální do přírody, na škvárové nebo tvrdé povrchy a požární útok. Vyrábějí se v délkách 6 až 12 milimetrů.

Válečkové - máme v nabídce

Stromečkový (stupňovaný) hřeb s pouhými dvěma stupni. Užší válcová špička, širší válcové tělo. Nabízíme v délce 9 milimetrů s utahovacím systémem torx.

Hřeby na dráhy s umělým povrchem

Jehlové (needle) - máme v nabídce

U závitu mají širší zploštělou část kvůli utahování, dál mají už jenom úzkou "jehličku". Používají se na jemnější umělé povrchy. Nejsou vhodné do terénu a na požární útoky, rychle se opotřebovávají. Při výměně hřebů je vyšší riziko, že nepůjdou vytočit..

Pyramidové ostré

Tvar jehlanu stejně jako pyramidové, špička je ostřejší. Hodí se na umělé povrchy, doporučit se dají i k běhu na 100 metrů s překážkami na škvárové dráze. K dostání jsou délky 6 - 9 mm. Někdy se jako tartanové označují i jehlové hřeby, viz níže.

Stromečkové (stupňované)

Používají se na hrubší umělé povrchy (tartan, polytan), oproti ostrým pyramidovým nebo jehlovým mají tu výhodu, že tartan nenařezávají, ale pouze stlačují - při běhu potom běžec může využít zpětné odpružení od tartanu stlačeného pod hřeby.

Torx

Systém prosazovaný firmou Adidas. Hřeby mají u kořene šesticípou "hvězdičku" pro utahování (je třeba speciální utahovák). Délky 6 a 9 milimetrů.

Keramické

Z tohoto materiálu se vyrábějí pyramidové i stromečkové hřeby. Extrémně lehký materiál (hmotnost je třetinová oproti ocelovým) se nejvíc podobá hliníku a rychle se obrušuje v kontaktu s tvrdými povrchy. Skvělé na atletickou dráhu, nepoužitelné do přírody, na škvárové povrchy, nemluvě o požárním útoku.

Exotické druhy

Steelex - již nemáme v nabídce

Tartanové hřeby (jehlan s ostrou špičkou), tvrzené s černým povrchem. Šestihranné utahování. Nebyly příliš odolné, proto jsme je z nabídky vyřadili.


Zpravodaj Hřeby.cz

Přihlašte se do k odběru zpravodaje, abyste dostávali informace o novinkách a akcích z první ruky.